Tehetséggondozás a Zöldligetben

A 2020/21-es tanévben az intézményi, illetve központi intézkedési tervek és a járványügyi helyzet figyelembevételével a tehetségműhely foglalkozásokat más rendszerben tervezzük megvalósítani, mint a korábbi években. Ezzel az a célunk, hogy az esetleges digitális munkarendre való áttérés ne jelentsen gondot. Havonta 4 tehetségműhely foglalkozást tervezünk:

  • egy kontakt óra
  • három online foglalkozás.

Tanulóinkat jelenleg három területen tudjuk fejleszteni:
MATEMATIKA
o JÁTÉK A MATEK 3. és 4. évfolyamokon
o MATEH 5., 6. és 7. évfolyamokon
ROBOTIKA 4. évfolyamon (csak a 2. félévben)
N-JOY AND SHARE 5. és 6. évfolyamokon

Egy 4. évfolyamos, kiemelkedően tehetséges tanulónk GYORSÍTÓ PROGRAMBAN vesz részt, matematikából: a 6. osztályos matematika tananyagot tanulja és a 6.a és 6.c osztályok matematika óráit látogatja. Délutánonként a tanulószobai foglalkozások keretein belül TÁRSASJÁTÉK SZAKKÖRt tartunk, amelyen különböző logikai társasjátékokkal ismerkednek meg a gyerekek.

A tehetségműhelyek programjainak szerves részei a TANULMÁNYI KIRÁNDULÁSOK. Valamennyi tehetségműhelyünkben reményeink szerint lesz lehetőségük a tanulóinknak különböző lazító, gazdagító programokon való részvételre (minimum 1, maximum 3 kirándulás évente tehetségműhelyenként).

Műhelyvezetők és műhelyfoglalkozások
Horváthné Zolyomi Ágota JÁTÉK A MATEK 3. évfolyam
Tóth Jolán JÁTÉK A MATEK 4. évfolyam
Váncsa Krisztina MATEH 5. évfolyam
Segesdiné Sárközi Anna MATEH 6. évfolyam
Soponyai-Solti Anett MATEH 7. évfolyam
Soponyai-Solti Anett ROBOTIKA 4. évfolyam
(csak a 2. félévben)
Lőkös-Bognár Réka
Tóthné Benkő Mónika N-JOY AND SHARE 5. évfolyam
Keresztesi Orsolya N-JOY AND SHARE 6. évfolyam
Nagy Edit TÁRSASJÁTÉK szakkör

Segesdiné Sárközi Anna,
Tóthné Benkő Mónika
műhelyvezetők

Copyright © 2014. Zöldliget Általános Iskola

Ez az oldal cookie-kat használ. A böngészés folytatásával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.