Idén immáron második alakalommal adott otthont intézményünk a Baptista Szeretetszolgálat által fenntartott iskolák diákjai számára rendezett történelmi vetélkedőnek. Ebben az évben tizennyolc csapat nevezett a versenyre ötödiktől nyolcadik osztályig szerte az országból.
A verseny két részből állt. Elsőként egy történelmi témájú rövid színpadi jelenetet adtak elő a versenyzők, melyben öt, előre megadott szónak, kifejezésnek kellett szerepelnie. A zsűri értékelte a produkció ötletességét, a kreativitást, a jelzés értékű jelmezeket, az előadás gördülékenységét, hitelességét, de figyeltek arra is, hogy a szereplők betartják-e az előre megadott időkeretet.
A második részben az ajánlott szakirodalom alapján készített játékos feladatokat, rejtvényeket oldottak meg a csapatok.
Amíg a szervezők a pontokat összesítették, a gyerekek, felkészítő tanáraik, meghívott vendégeink az éttermünkben kialakított süti-, és szendvics szigetből falatozhattak. Ezután a diákok kézműves foglalkozásokon vehettek részt, internetes játékokkal játszhattak.
Az ünnepélyes eredményhirdetésen a zsűri tagjai és Czuppon István igazgató úr adták át a díjakat a vetélkedő csapatoknak. Zöldligetes diákjaink kimagasló teljesítményt nyújtottak, de a verseny fedhetetlensége okán intézményünk úgy döntött, hogy őket különdíjban részesítjük. Iskolánk csapatainak tagjai voltak: Pálla Richard, Ferenczi Bendegúz, Hajdu Luca, Szemes Flóra Borsika, Kiss Olivér, Molnár-Bodó Regő, Varga Bence, Koszti Olivér, Hérics Zsombor, Ihász Hanna, Zsibrita-Fecseke Ametiszt, Nagy Bálint. Szívből gratulálunk!
Szigetközi Tímea

Sj Popup

Copyright © 2014. Zöldliget Általános Iskola

Ez az oldal cookie-kat használ. A böngészés folytatásával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.