englishmozanaplotamoptehetsegpontedzesekhatartalanultaborokado

Iskolánk vendége volt Pitti Katalin, az opera nagykövete

32016. január 11-én és 12-én iskolánkba látogatott PITTI KATALIN Liszt Ferenc díjas , Érdemes művész. A művésznő a Magyar Állami Operaház pályázatán nyerte el AZ OPERA NAGYKÖVETE címet, melynek birtokában általános iskolások szívéhez szeretné közelebb vinni a műfajt. Bevezetőjében elmondta, hogy a cím elnyerése óta több mint száznegyven iskolába látogatott el, köztük hozzánk is.

Hamvas Béla sorait az ars poétikájának tekinti:
A tanítás pedig szent kötelesség, mert "...amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, osszad meg! Szabad vagy a kövektől az étherig, de jajj neked, ha magadnak tartod meg!”

A művésznő elsősorban saját szerepeiből, felvételeiből nyújtott át egy kis válogatást, melyeken keresztül  bepillantást nyerhettünk az opera világába. Előadását Mozart Allelujájával indította, melyet egy részlet követett Kacsóh Pongrác: János vitéz című művéből. Ezután Mozart (Varázsfuvola), Verdi (Traviata,), Puccini (Turandot)  operáiból hallhattunk részleteket.
A rendhagyó énekóra a Traviata pezsgőáriájával ért véget.

 

kitolto 210px

Copyright © 2014. Zöldliget Általános Iskola

A weboldal sütiket használ. Ezen cookie-k elfogadása nélkül az Intézmény nem tudja garantálni a weboldal elvártaknak megfelelő működését, sem pedig azt, hogy minden, a felhasználó által keresett információhoz a felhasználó hozzá fog jutni. Ezen cookie-k nem gyűjtenek be személyes adatokat az Érintettről vagy olyan adatot, amelyek marketing célokra használhatók fel. További információk