englishmozanaplotamoptehetsegpontedzesekhatartalanultaborokado

Gazdasági témahét – PÉNZ7 program

temahet 2018 4Ebben a tanévben iskolánk is csatlakozott a Magyarországon már négy éve futó PÉNZ7 programhoz. A kezdeményezés célja, hogy a „fiatalok tudatosabban kezeljék pénzügyeiket, alapos, a hétköznapi életben is hasznosítható ismeretekhez jussanak a gazdaság és a pénzvilág működéséről.”
Idén március 5. és 9. között rendhagyó tanórák keretében és banki önkéntesek segítségével a hitelek világáról tanulhattak diákjaink. Csoportmunkában, konkrét helyzetek elemzésével ismerkedhettek meg a hiteltípusokkal, a banki ügyletekkel, a hitel visszafizetésének módjaival, a megfontolt pénzügyi döntések jelentőségével.
A gyerekek örömmel és nagy érdeklődéssel, aktívan sajátították el a hitelezés ismereteit, mélyültek el a pénzügyek világában.

Nagy Edit, Kiss Gabriella, Szigetközi Tímea

 

 

 

 

 

temahet 2018 1 temahet 2018 2 temahet 2018 3

kitolto 210px

Copyright © 2014. Zöldliget Általános Iskola

A weboldal sütiket használ. Ezen cookie-k elfogadása nélkül az Intézmény nem tudja garantálni a weboldal elvártaknak megfelelő működését, sem pedig azt, hogy minden, a felhasználó által keresett információhoz a felhasználó hozzá fog jutni. Ezen cookie-k nem gyűjtenek be személyes adatokat az Érintettről vagy olyan adatot, amelyek marketing célokra használhatók fel. További információk