Megemlékezés a Reformáció 500. évfordulójáról

reformacio62017. október 26-án ünnepeltük a Reformáció 500. évfordulóját.
Délelőtt  az iskolai, délután pedig a városi műsort tartottuk meg a Liget iskolarész aulájában.
A megemlékezéseken iskolánk 3.a, 4.c, 7.c, és 8.a osztályainak diákjai ünnepi műsorral,  tanáraik pedig közös énekkel szerepeltek. A délelőtt folyamán Kovács Dániel iskolalelkész,  a délután 17.00 órakor kezdődött városi ünnepélyen pedig Pápai Szabó György református lelkész mondott ünnepi beszédet.
Az ünnepség után  az aulában kiállított Bibliákat, valamint a Holt-tengeri tekercsek fényképeit tekinthették meg a megemlékezések résztvevői, akik megismerkedhettek a reformáció harmadik ágával, az anabaptistákkal is. Iskolánk tanulói egy rajzverseny keretében bibliai történeteket jelenítettek meg, ezek is láthatóak voltak a kiállításon.

 

 

 

 

 

reformacio1 reformacio2 reformacio3

reformacio4 reformacio5 reformacio7

 

 

 

 

Sj Popup

Copyright © 2014. Zöldliget Általános Iskola

Ez az oldal cookie-kat használ. A böngészés folytatásával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.